haker

im. m   vješt korisnik računala; vješt računalni programer; koji zloupotrebljava računala kako bi došao do tuđih podataka; v. hacker

Čak osamdeset posto djece nema računalo kod kuće, pa je zanimanje za informatičke radionice veliko. Primjerice u Novom Zagrebu na svakom računalu visi barem dvoje mladih hakera, a radionica radi čak do 22 sata, tvrde autori projekta.

VL, 06.02.2002.

Hakeri među učenicima

Iako u školama među djecom ima hakera koji se kompjuterom znaju služiti puno bolje od njihovih nastavnika, procjenjuje se da nastavu informatike pohađa samo 20-ak posto učenika.

JL, 06.05.2002.

Jasno je da 321-ov softver nije namijenjen piratima i hakerima nego običnim ljudima koji žele zaštiti svoju investiciju.

VL, 27.01.2004.

U svega nekoliko minuta, hakeri imaju mogućnost putem samo jedne SMS poruke doći do svih podataka o vlasniku mobilnog uređaja i u potpunosti preuzeti kontrolu nad uređajem.

www.index.hr, 22.07.2013.