showdance

im. m    vrsta natjecateljskoga plesa koja obuhvaća različite plesne vrste i tehnike

Praćeni stalnim pljeskom publike juniori i seniori pokazali su atraktivne nastupe u breakdanceu, showdanceu, hip-hopu te u vrlo neobičnom electric-boogieju.

VL, 30.01.2004.

show dance

Trude se ponovno proširiti plesnu kulturu, pa stoga organiziraju kulturno-zabavne priredbe, turneje, koncerte, plesna natjecanja i plesne tečajeve za početnike (djeca, odrasli, bračni parovi) i grupe za naprednije plesače, te sudjeluju na plesnim manifestacijama (revijalni nastupi, sportska natjecanja, plesne večeri…) u Hrvatskoj i inozemstvu. Članovi su Hrvatskog športskog plesnog saveza (HŠPS), Hrvatskog Show Dance saveza (HSDS) te Hrvatskog sabora kulture (HSK). Počeli su s jazz-danceom, a kulminacija je bila na Svjetskom prvenstvu 1998. godine u Poljskoj (Szcecin), gdje je show formacija osvojila deseto mjesto.

www.glas-slavonije.hr, 08.05.2012.

Skupina Porto Ri upisuje mlade u ritmiku i ples za djecu, hip hop, mtv jazz, jazz dance, show dance, zumbatomic, zumba i rekreacija za starije, u dvorani skupine, Supilova 13a. Info 091/521 0842 i 098/327 052. Informacije i upisi od 17 do 19 sati u dvorani (od 27. do 30.9.).

www.novilist.hr, 12.09.2012.