bullying

im. m    tiraniziranje, zastrašivanje, vrijeđanje, mučenje koga, obično među djecom

Profesionalno zreo nastavnik isti će čas zaustaviti bullying, kako bi demonstrirao da je to neprihvatljivo ponašanje.

JL, 02.06.2002.

Bullying je sve prisutniji i riječ o nekim novim trendovima za koje se stručnjaci trebaju educirati. Evidentno raste broj ozlijeđene djece i mi takve slučajeve automatski prijavljujemo policiji, ali nedostaje ona suradnja i povezanost između svih vrsta stručnjaka koji bi se tim problemom u svakom individualnom slučaju trebali pozabaviti – kaže dr. Kljenak.

JL, 19.01.2004.

Bullying u brojkama

Svako četvrto dijete, čak 27 posto ispitanih učenika doživljava barem jedan od oblika nasilja u školi gotovo svakodnevno.

Vj, 22. 02. 2004.

bullyinga

Ponekad i nastavnik može biti žrtva bullyinga ako učenici stvore atmosferu u kojoj ga ponižavaju i ako nema dovoljno razvijene vještine da se nosi sa situacijom ili stvori interakciju s učenicima. No, učitelji i nastavnici znaju biti promatrači bullyinga ili to smatraju brigom učenika, pa pokazuju indiferentnost.

JL, 02.06.2002.

Najteži slučaj bullyinga