sapunica

im. ž    televizijski žanr serije koja prati svakodnevni život grupe ljudi s velikim brojem epizoda; prema engl. soap opera; v. trakavica

Sapunice mogu biti korisne

Zahvaljujući sapunicama djeca, baš kao i odrasli, danas žele učiti španjolski, možda vam to ne izgleda mudro, ali svaki interes kod djeteta treba usmjeriti i iskoristiti.

JL, 06.11.2003.

Na jučerašnju i današnju audiciju za prvu hrvatsku sapunicu, čiji je radni naslov “Villa Maria”, pozvani su neki od najpoznatijih i najpopularnijih hrvatskih glumaca, te estradnjaci i tv zvijezde.

– Pozvali su me da dođem, dobila sam tekst koji ću izvesti pred žirijem, a na kraju bih voljela dobiti jednu od uloga. Ljudi imaju predrasude prema sapunicama, ali neke od brazilskih koje možemo vidjeti na televiziji jaku su dobre – kazala je Bojana Gregorić, dok je njezin dečko Enes Vejzović također u Kaptol centru snimao pilot emisiju za HTV.

JL, 18.01.2004.

Natječaj koji su pokrenuli Jutarnji list i produkcijska kuća AVA izazvao je golem interes među mladom hrvatskom populacijom, koja, dakako niječe gledanje južnoameričkih sapunica, ali žarko želi biti dijelom prve domaće TV trakavice.

JL, 22.03.2004.

Poznate osobe, one malo manje poznate, “celeby” iz “Big Brothera”, starlete, Playboyeve zečice ili glumice u usponu iz sapunica odjednom su zasjele u tzv. slavni prvi red na revijama i počele pratiti hrvatsku modu.

JL, 26.05.2007.