karaoke

im.     oblik zabave, pjevanje u javnosti na mikrofon uz glazbenu pratnju sa snimke; nastalo 1970-ih u Japanu, iz jap. u doslovnom značenju “prazan orkestar”

Karaoke u McDonald´su

Karaoke učenika osnovnih škola iz Novog Zagreba održale su se sinoć u McDonald´su na Rotoru, a povod je bila godišnjica otvorenja tog restorana.

JL, 22.11.2003.

Natjecanje u karaokama u Bestu

Diskoteka The Best od ovog petka uvodi novi program redovitih tjednih brucošijada pod nazivom “The Best academy club”, čiji će završetak biti označen velikim finalnim natjecanjem fakulteta u karaokama. Prva brucošijada u petak bit će ona Ekonomskog fakulteta, a osim pjevača karaoka, u programu će nastupiti go-go plesačice i DJ-i kluba.

JL, 14.01.2004.

Vijetnamci se bune protiv zabrane karaoka

Prijedlog zabrane u Vijetnamu vrlo popularnih karaoke barova ministarstva kulture i informiranja izazvao je veliko protivljenje građana, a posebice među komunističkim birokratima.

Vijetnamsko ministarstvo kulture i informiranja zatražilo je, naime, od vlade da od 1. siječnja 2005. godine zabrani karaoke jer su ti barovi prema njihovom mišljenju, leglo prostitucije, droge i uvredljive glazbe.

JL, 22.03.2004.

karaoke bar

JL, 22.03.2004.

karaoke party

Kandidati Hrvatske narodne stranke iz I. izborne jedinice u četvrtak navečer svojoj su predizbornoj kampanji dodali jedan neuobičajeni doprinos tako da su pred okupljenom publikom u jarunskom klubu Baobab uzeli mikrofone u ruku i zapjevali na karaoke partyju.

JL, 15.11.2003.

karaoke show

College Radio dobro je došao u vrijeme u kojem demo bendovi imaju malo prigoda predstaviti se publici, osim ako ne žele na karaoke show Story SuperNove.

JL, 30.01.2004.